Bastille zahrajú už onedlho u nás!

Už onedlho prídu na Slovensko britskí Bastille! Je to jeden z dôvodov, pre ktorý sa oplatí navštíviť festival Topfest na letisku v Piešťanoch od 30. júna do 1. júla 2017.

Bastille sú britská štvorica združená okolo frontmana Dana Smitha. Krátko po vydaní prvotiny sa dostali do pozornosti vydavateľstva Virgin Records, pod ktorým v roku 2013 vydali svoj úspešný debut Bad Blood s celosvetovými hitmi ako Things We Lost In The Fire alebo Pompeii. O rok neskôr už mali predaných viac ako 5 milónov albumov v Amerike a 2,5 milióna vo Veľkej Británii a nechýbali na festivaloch ako Glastonbury či Isle of Wight.

Na piešťanské letisko prídu s pesničkami z druhého radového albumu Wild World, ktorý vydali pred rokom a v rádiách už z neho zaznamenala bohaté rotácie napríklad skladba Good Grief alebo iná s názvom Send Them Off!

Bastille sú vydarenou kombináciou novodobej britskej gitarovky, ktorá však krátko po štarte s épečkom Laura Palmer presiahla rozmery klubovej alternatívy a stala sa celosvetovou senzáciou. Podobne ako v minulosti napríklad Coldplay vyšli z indie prostredia na celosvetové popové výslnie, aj o niekoľko rokov neskôr sa to deje (ešte viac) a Bastille sú práve jednou z takých kapiel. Ich pesničky sú hitmi, no nepodliezajú latku. Svoj zmysel pre humor ukázali aj v roku 2013, keď spravili mash-up skadieb Rhythm Is A Dancer od Snap! a Rhythm Of The Night od talianskej kolotočáriny Corona.

Bastille na Topfeste zahrajú v piatok o 21:45 večer, za čo organizátorom patrí pochvala. Ostáva veriť, že fanúšikovia iných typov kapiel nebudú otravovať svojimi prejavmi tých, ktorí na festival prídu práve pre Bastille. V minulosti, keď na rovnakom festivale hrala britská Morcheeba a hneď po nej na rovnakom pódiu Kabát, dochádzalo k nepríjemným konfrontáciám, vďaka ktorým máme tento festival zapamätaný ako festival s istým diskomfortom. Ale časy sa menia a Bastille vďaka podmanivému a chytľavému spevu svojho lídra i oddanému hraniu spoluhráčov vari zaujmú aj náhodných poslucháčov, ktorí pred Kabátom doprajú vychutnať si zážitok z koncertu kapely, aká u nás často nehrá, aj iným.

A ak už na Topfest zavítate, za pozornosť stojí aj škótska pesničkárka Amy Macdonald, český Xindl X či stále viac populárny Rag’N’Bone Man.

cropped-rm_logo.png-ml-

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s