Tlakofky #01

Touto rubrikou možno oslovíme len (starých) fajnšmekrov, ale pevne veríme, že len zo začiatku: v Bratislave kedysi vysielala Televízia CITY, bratislavská televízia, vždy od 17:00 do 23:00 :). Okrem zopár informácií tam mal reláciu aj Marián Greksa, ktorému ľudia volali (na bratislavské telefónne číslo 282 620 :)) a rozprávali sa s ním naživo, boli tam vtipné správy z Bratislavy aj telefonická súťaž dávno pred Máriom Toráčom, ale lepší bol vždy Videobufet, denná relácia od 17:00 do 18:00. Jej súčasťou boli klipy, ktoré potom mali zvýhodnený playlist počas týždenných Videobufetov TV CITY, teda TLAKOFKY, čiže niečo ako rotácie.

Aj Radio Mikymauz bude prinášať tlakofky, teda mix všeličoho vždy v pondelok podvečer. 🙂

Tlakofka #01: Rag’N’Bone Man– Human

Bola o ňom reč pri príležitosti Topfestu, keď tam budete, vystúpenie Rag’N’Bone Mana si nenechajte ujsť. Pesničkár, ktorý bude mať čo povedať. Teší nás, že by sme ho s touto pesničkou mohli dať aj do kategórie guity pleasure! To je bonus, ktorý sa neodmieta.

Tlakofka #02: Chiki Liki Tu-a – Miller

Chiki Liki vydali svoj album síce nedávno, ale v čase, keď sa Radio Mikymauz ešte len rodilo, sme o ňom nemohli napísať recenziu a teraz by už bola neaktuálna. Vyberáme teda aspoň tlakofku do nášho prvého playlistu – skvelý pozdrav vyslúžilému tragédovi. „Niekedy sa stáva, že aj Kanada prehráva.” Už ste počuli Müllerovu pesničku Julia Roberts? 🙂

Tlakofka #03: Daft Punk ft. The Weeknd– Starboy

(Pozn.: otravné intro, preskoč na 00:46)

Daft Punk ľúbime ešte z klubových čias Revolution 909 a pod. Preto spolupráca s kanadským producentom The Weeknd sľubovala veľa a našťastie nesklamala.

Tlakofka #04: Strapo – Milión hrivien

Jasné, nie navnovšia vec, ale tlakofky Radia Mikymuaz nie sú o tom mať čo najnovšie veci, ale o mixe super vecí na aktuálne obdobie. Každý v živote zažívame podobné momenty, je super, keď sa to potvrdí nejakým znamením, napríklad dobrou pesničkou.

Tlakofka #05: Čokovoko – Sláva

 

Čokovoko ľúbime, toto je naša najobľúbejšia a tlieskame aj Adéle za moderovanie relácie Tečka páteční noci s tým egomaniakom, s ktorým boli občas dobre zohratá dvojica. Dnes v krčme prišla reč na túto kapelu a tu je náš príspevok k téme, posledná tlakofka na tento týždeň je jasná. „Beru na to granty / že nahrávám industriál s flaškami od Fanty!”

cropped-rm_logo.png-ml-

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s