Jan Burian „nad dopisy diváků“

Zatiaľ čo v najbližších dňoch máme pripravených niekoľko čisto hudobných záležitostí, piatková online party má vďaka svojej aktuálnosti opäť viac-menej nehudobný obsah, aj keď Jan Burian je známy aj ako pesničkár a napokon, pesničkárske gény podedil aj jeho syn Jiří, niekdajší člen Southpaw a moderátor pražského Radia 1. Aby hudobná genéza bola ešte dokonalejšia, v rodine bol aj hudobník a skladateľ E. F. Burian. Okrem týchto hudobných spojitostí sa v programe objaví aj niekoľko speváčok, takže ak by vám nestačilo obligátne vysvetlenie, že Radio Mikymauz je hudobný magazín s presahom, aj čisto hudobná linka je zastúpená, a teda téma je splnená.

Burianův den žen bola polhodinová one-man show, v ktorej sa Jan Burian pýtal svojich hostí tak, že niekedy mali problémy odpovedať, aj keď išlo o jednoznačné otázky, pri ktorých by ste na prvý pohľad neváhali a neotáľali s odpoveďou. Do piatkovej online party vyberáme ďalší klenot z archívu ČT, ktorý je stále k dispozícii na webe a tým pádom je stále možnosť vrátiť sa k nemu a pripomenúť si niečo, čo bolo v televízii vzácne.

Prajeme Vám pekný a podnetný večer.

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10123228764-burianuv-den-zen/208562225300019/

Posledná časť sa venovala kritickým pripomienkam divákov a výberu toho najlepšieho z odvysielaných častí. Helena Třeštíková ľudsky vysvetlí, prečo sa v politike príliš neohriala, ale zaujme aj speváčka Jana Kratochvílová s vesmírnymi energiami a elementmi, aj keď moderátora nimi príliš neohúri. Úprimná irónia tvorcov, ktorí nechávajú svoju hlavnú postavu znášať často nielen kritické, ale aj vulgárne názory od pobúrených divákov, dodnes zabáva a relácia má ambíciu odpovedať aj na zdanlivo nechcené paradoxy, ktoré vyplynú z odpovedí a reakcií respondentov.

cropped-rm_logo.png-ml-

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s