Tlakofky #02

Sú tu Tlakofky Radia Mikymauz na nový týždeň. Opakujeme podstatu Tlakoviek – nie vždy musia byť nabité najmä novinkami, ale pätica songov do nového týždňa od nás pre vás má vždy súvis s časom, ktorý teraz prežívame. Pekný týždeň a príď aj zajtra, určite tu bude niečo nové. 🙂

Tlakofka #01: Billy Barman – Len šedá

Billy Barman vypustili do sveta nový singel z aktuálnej platne Dýchajúce obrazy, ktorému venujeme prémiovú prvú tlakofku.

Tlakofka #02: H16 – Národ holubičí

Jedna z piesní o našom malebnom Slovensku, pochádzajúca z minuloročnej dosky H16 Sila. Nie najaktuálnejšia, ale o to viac aktuálna vec od chalanov, ktorí vedia. Kým sa nad Tatrou blýska a všetci sa máme radi, je to OK, len či neplatí skôr veršík od Lasicu-Satinského a Filipa, že sme národ holubičí, jedným slovom, je to… o nás známe.

Tlakofka #03: The Killers – The Man

Ako znejú noví The Killers, napovie prvá ukážka z pripravovanej platne Wonderful Wonderful, ktorá by mala vyjsť ešte tento rok. Zatiaľ len bez klipu, ale veď sme „rádio“, tak vari prepáčite. UPDATE: UŽ AJ S ČERSTVÝM KLIPOM, KTORÝ PRINÁŠAME. P.S.: Kde sú časy Smile Like You Mean It, Mr. Brightside či Jenny Was A Friend Of Mine?! Cnie sa nám.

Tlakofka #04: Test Icicles – Circle. Square. Triangle

Starina, ktorú zbožňujeme. Predtým, ako prišiel do módy nu-rave, existovali títo krátkodobí šialenci. Na Test Icicles a ich jediný album For Screening Purposes Only si možno onedlho zaspomíname v tematickom článku o podstatných kapelách, ktoré sa rozpadli krátko po vzniku, ale rachot, ktorý zanechali, ovplyvnil vývoj nezávislej scény.

Tlakofka #05: Royal Blood – Lights Out

Aktuálna ukážka z druhej radovky v súčasnosti vychytenej britskej garážovej gitarovky s prvkami psychedélie aj metalu. Dvojicu Royal Blood z anglického Brightonu sme zaznamenali už v čase jej debutu spred troch rokov, predovšetkým pre vydarený singel Little Monster a preto, že sú kamoši s Arctic Monkeys. Zvažujeme recenziu.

cropped-rm_logo.png-ml-

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s