V auguste choďte do Bytče! Na festival Hviezdne noci

Hviezdne nocimestský multižánrový festival. Jeho zámerom je na 4 dni oživiť verejný priestor mestečka Bytča koncertmi, filmovými premietaniami, divadlom, ďalšími sprievodnými aktivitami a vdýchnuť mu na okamih kúzelnú festivalovú atmosféru.

Radio Mikymauz logicky upozorňuje najmä na hudobný program. Pekne sa nám to prepája, pretože Geťo (zakladateľ festivalu Peter Gärtner) chce na udalosť pozývať „neobjavené originálne kapely a to najlepšie zo slovenskej alternatívnej scény,“ píše sa v sprievodnom texte.

„Spomeňte si na všetky vychytené slovenské kapely za posledný rok, ktorých koncert by ste chceli vidieť. Všetky budú na Hviezdnych nociach. Prierez mladej krvi, prieskum undergroundu, formácie na vrchole tvorivých síl a dokonca kapely, ktoré spravia na festivale svoj comeback: Chiki Liki Tu-a, Longital, Katarína Máliková, Veneer, The Ills, Jimmy Pé, Bulp, Elections in the Deaftowns, Fúzy Múzy, 3 oká, The Void, Dave Brannigan, Seventh Weapon, The Bluebeat a čoskoro pribudnú další“.

Shoegazeoví miláčikovia The Ills, prešovskí Chiki Liki, svieži Bulp a Veneer s veľkolepým comebackom – ak by boli Hviezdne noci čisto hudobný festival, už tento výpočet by stačil na prísľub dobrého hudobného zážitku. Radio Mikymauz vás už teraz posiela do Bytče a v priebehu ďalších dní budeme spolu s organizátormi zverejňovať ďalšie programové novinky a lákadlá. Viac na http://hviezdnenoci.sk/.

cropped-rm_logo.png-ml-

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s