Punkový sviatok Mighty Sounds sa blíži

Tradičný punkový festival Mighty Sounds sa uskutoční už o dva týždne v Táboře. Mighty Sounds je sviatok všetkých milovníkov punku a punkrocku, rock’n’rollu, hardcore, reggae, ska, rockabilly, indie rocku a súvisiacich žánrov, ktorí sa už po trinástykrát stretnú na trojdňovej oslave pozostávajúcej zo štyroch živých a štyroch dídžejských stageov.

Z tohtoročného line-upu vyberáme mená ako Gogol Bordello, Dubioza Kolektiv, Agnostic Front, H20, The Adicts, Acidez, Ignite, Jaya The Cat, Cock Sparrer, z českej scény predovšetkým Hentai Corporation, Sto zvířat, Fast Food Orchestra, ale aj kapelu Buzerant, projekt človeka z legendárnej Českej sody Petra Čtvrtníčka a Leoše Nohy, ktorý vystúpi na stagi Radia 1. Na rovnakom pódiu sa objaví aj „kuchársky“ pesničkár Kittchen, ktorý svoj album MENU zverejnil zadarmo na internete a nahrával ho, ako inak, v kuchyni na kuchynské nástroje doplnené hudobnými, ktoré má taktiež v kuchyni.

Novinkou tohto ročníka bude Black Coffee Stage, kde vystúpia české a zahraničné kapely v unplugged podobe. Organizátori festivalu zároveň pomôžu s opravou príjazdových ciest na táborskom letisku.

Na festivale má okrem hudby tradične miesto divadlo v divadelnom stane a tiež sprievodný program v podobe turnaja vo futbale, nohejbalu, U-rampy, graffiti a ďalších spestrení. Festival sa tiež správa ohľaduplne k životnému prostrediu a používaním recyklovateľného riadu z palmových listov a vratných plastových pohárov umenšuje svoju ekologickú stopu.

Hudobná pozvánka od Radia Mikymauz je jasná.

Viac info tu www.mightysounds.cz.

cropped-rm_logo.png-ml-

(zdroj: Kids and Heroes Magazine, foto: Mighty Sounds)

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s