Tlakofky #03

Pri pondelku prinášame aktuálne Tlakofky Radia Mikymauz, tentokrát zložené viac-menej z noviniek, ktoré sa urodili. Odštartujte týždeň s Tlakofkami RM, odteraz už pravidelne vždy v pondelok, k Vašej rannej kávičke.

Tlakofka #01: The Wombats ƒƒ– Lemon To A Knife Fight

Anglickí indiegitarovkoví chlapci The Wombats ohlásili vydanie štvrtej radovej platne. Podľa zvuku prvého singla si môžete skúsiť odhadnúť, či aj najnovšia doska ponúkne také chytľavé melódie ako Let’s Dance to Joy Division či Kill the Director, alebo úplne raný zvuk z pesničky Backfire at the Disco. Nový album má vyjsť 9. februára budúceho roka a niesť názov Beautiful People Will Ruin Your Life, pričom trojica na čele s frontmanom Matthewom Murphym vyrazí aj na koncerné turné, v rámci ktorého zavíta aj k našim českým susedom. V Lucerna Music Bare vystúpia The Wombats 13. apríla.

Tlakofka #02: Awolnation  – Passion

S novým albumom prídu v novom roku aj americkí Awolnation. Kapela, ktorú preslávil obrovský hit Sail, vypustila do sveta zatiaľ singel s názvom Passion z pripravovanej platne Here Come the Runts, ktorej sa dočkáme 2. februára. V klipe účinkuje ochrnutý skejtbordista, ktorý napriek svojmu ochoreniu, ktoré ho postihlo v destve, dosahuje rekordy.

Tlakofka #03: Arcade Fire – Creative Comfort

Ďalšia ukážka z aktuálneho albumu Arcade Fire s názvom Everything New.

Tlakofka #04: Bastille – World Gone Mad

Indiepopoví, a predsa komerční, komerčne úspešní (viac než 5 miliónov predaných nosičov v USA a 2 a pol milióna vo Veľkej Británii), a pritom stále zapadajúci do formátu rádií, ktoré hrajú progresívnu muziku. Bastille v Radiu Mikymauz veľmi ľúbime, toto je nový singel World Gone Mad. Kedy vyjde album sa zatiaľ oficiálne nevie, ešte chvíľku si teda počkáme…

Tlakofka #05: Načeva – Měsíc

Posledná Tlakofka je dnes historická; ako inak z VHS-ky, spomienka na CITY TV.

Nezabudnite, že playlist Radia Mikymauz, ako ho už onedlho budete môcť streamovať či sťahovať na Spotify, si môžete pozrieť na webe www.last.fm/user/gutterMUS1C. Pekný týždeň a príďte aj zajtra. 🙂

cropped-rm_logo.png-ml-

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s