Tlakofky #04

S pondelkovým ránom je tu nová porcia pravidelných Tlakoviek Radia Mikymauz.

01. Avicii feat. Rita Ora – Lonely Together

Novinka od celosvetovo známeho a populárneho Švéda s umeleckým pseudonymom Avicii, tentoraz v spolupráci  britskou speváčkou Ritou Orou.

02. Sam Smith – Too Good At Goodbyes

Anglický hitmaker Sam Smith, ktorý za svoje inšpirácie pokladá speváčky Adele a Amy Winehouse, a jeho nový singel. Smith sa ako priznaný gay angažuje vo viacerých osvetových kampaniach na podporu menšín a búranie predsudkov a okrem toho mu to ide dobre aj v hudbe. To si všimla aj kritika a Smith už pozbieral ceny za najlepšiu pesničku (Writing’s on the Wall), cenu BBC či tri kúsky Brit Awards.

03. Lake Malawi – Paris

Albert Černý (spev, gitara), Patrick Karpentski (gitara), Jeroným Šubrt (basa) a Tonda Hrabal (bicie) – to je třinecko-londýnska kapela Lake Malawi, ktorá vznikla na troskách kapely Charlie Straight. Frontman Albert Černý spieva po anglicky a treba povedať, že umne, takže spolu so zohratými zvyšnými členmi by ste na prvý počuv nepovedali, že ide o kapelu od našich susedov. Kapela po albumovom debute v roku 2015 (We Are Making Love Again) prinášala iba single a tento je predzvesťou ich novej dlhohrajúcej platne. Tá ponesie názov Surrounded By Light a chalani ju pokrstia 6. decembra v Paláci Akropolis.

04. Bjork – Blissing Me

Islanďanka Bjork nahrala svoj deviaty album a skladba Blissing Me je z neho druhá singlová ukážka. Pesničku aj klip kritici zatiaľ statočne pochvaľujú.

05. The Fall – Singles 1978 – 2016

A chuťovka na záver: pankáči The Fall – kapela okolo speváka Marka E. Smitha – prichádzajú s výberovkou singlov za celú svoju hudobnú kariéru. Dodávame však, že tých výberoviek už majú na konte viacero, tak táto, zaznamenávajúca celú kariéru, môže azda potešiť prípadných nových zberateľov/záujemcov.

Pekný týždeň!

cropped-rm_logo.png-ml-

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s