Stará škola hip-hopu na Slovensku. Prídu Inner Circle aj Chaozz

Priaznivci hip-hopu aj reggae majú dvojnásobný dôvod na radosť: vystúpia u nás legendárni Inner Circle aj českí priekopníci žánru Chaozz.

Jamajskí Inner Circle prídu na Slovensko po prvýkrát. Vystúpenie bude súčasťou ich 50-ročného výročia, nebudú chýbať hity ako Games People Play alebo Sweat (A La La La La Long).

Inner_Circle

„Víťazi Grammy za najlepší album roka (1993: Bad Boys) sa už počas svojich začiatkov stali jednou z najrešpektovanejších kapiel sveta, ktoré sprevádzal samý úspech. O spopularizovanie sa zaslúžil hlavne legendárny Jacob Miller, bývalý frontman kapely, ktorý sa však už ich najväčšieho uznania nedožil. Práve jemu chce kapela venovať (nielen) tohtoročné turné a nový album,“ informuje organizátor festivalu Uprising v tlačovej správe.

„Obľúbenosti sa tešia vďaka svojim chytľavým melódiám, nesúcim sa v duchu popovo orientovaného reggae aj hip-hopu, no nechýba im ani nič z pravého roots reggae. Svojimi produkciami sa vedia priblížiť k staršiemu publiku aj mladým ľuďom. Za posledné roky spolupracovali s umelcami ako sú Kabaka Pyramid, Chronixx, J Boog, Jo Mersa Marley či Pitbull, Flo Rida, Rick Ross, Chance The Rapper, Dj Khaled a mnohými ďalšími. Ich live show je energickou a excelentnou cestou vedúcou zo 60. a 70. rokov až k súčasným skladbám.

Inner Circle je jednoznačne skvelo zohratá kapela, ktorú sa oplatí vidieť naživo a zdieľať s ňou nielen jej hudbu, ale aj pozitívny vibe a správne názory, o čom svedčí takmer 30 skvelých albumov a stovky piesní. Tie s nimi už pol storočia spieva celý svet a v lete sa pridáme aj my.“

Inner Circle vystúpia v rámci Uprising Festivalu, ktorý sa bude konať na sklonku leta.

Ďalším lahodným sústom pre hip-hopových poslucháčov je koncert českých Chaozz, ktorí sa dali dohromady po dvadsiatich rokoch. V Bratislave vystúpia 25. mája 2018. Určite zaznejú hity ako Televize, Policijeee, Svišti na golfovym hřišti alebo Planeta opic. Na Chaozz sme v deväťdesiatkach vyrastali, napäto sledujúc hitparádu Eso s Terezou Pergnerovou, čo bol jeden zo zdrojov novej hudby, kde sa aj hip-hopoví Chaozz niekoľkokrát prezentovali.

Chaozz vznikli v polovici deväťdesiatych rokov, prvú platňu … A nastal Chaozz vydali v roku 1996. Nasledovali albumy Zprdeleklika (1997), P.E.S. (1999), Sakum Prdum (2001), Inventura (2002). Deph, jeden z členov zoskupenia, je známy tiež ako Kato, hlavná postava kapely Prago Union. 

Organizátori bratislavského koncertu upozorňujú na obmedzenú kapacitu vstupeniek, preto ak máte záujem ísť, mali by ste si ich zabezpečiť čo najskôr. Okrem Bratislavy sa Chaozz v rámci tour zastavia aj v Banskej Bystrici a Košiciach.

cropped-rm_logo.png-ml-, tlačové správy (RHB Production, Uprising Festival)

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s