Toto je Radio Mikymauz!

rm_logoVitaj na vlnách Radia Mikymauz!

Nájdeš tu každý deň aktuálne informácie zo sveta hudby, hudobné recenzie albumov/épečiek/singlov a ďalších releasov, ktoré sa urodia a spĺňajú základnú podmienku – hudobnú originalitu. Radio Mikymauz má rado dobrý pop, indie, nezávislý rap, fúzie všetkého možného i nemožného, no predovšetkým ľudí, ktorí hudbu tvoria s nápadom. Jediné, čomu sa Radio Mikymauz oblúkom vyhne, sú hudobní epigóni, akých je mnoho a napriek svojej tuctovosti sú všade. U nás namiesto nich budú tí, o ktorých sa (ešte možno) nevie, no stoja za pozornosť. K nim, samozrejme, pridáme aj hudobné stálice a miestami aj čriepky z iných odvetví mimo muziky, najmä z oblastí filmu, divadiel či výstav a tiež iných foriem umenia, ktoré s hudbou priamo nesúvisia, ale celkový koncept Radia Mikymauz dokážu vhodne doplniť, pričom magazín má za cieľ reflektovať českú a slovenskú scénu ako návrat k časom, keď sme boli jeden štát.

„Dnes tu dobre je, celé mesto tancuje,” spievala kedysi kapela Malevil v songu, ktorý dal s miernou obmenou názov aj tomuto hudobnému magazínu. Radio Mikymauz chce byť tvojím kamošom, s ktorým budeš denne objavovať dobrú muziku, nech ju už vyhľadávaš na streamovacích serveroch alebo hocijako inakšie, Radio Mikymauz si pridaj do bookmarkov. Bude to každý deň fresh a s názorom. Ak sa chceš podeliť so svojou tvorbou, informovať o svojom koncerte, sete či akcii, kontaktuj nás na radiomikymauz@gmail.com, prípadne na sociálnych sieťach. Čoskoro tam nájdeš aj náš pravidelný playlist zostavený z hudobných noviniek, o ktorých píšeme.

„Cukríkové pesničky hýbu s nami, melódie poletujú priamo nad nami / v taký deň si povieš, ako krásne je / okrem toho, že sa v hudbe už nič nedeje.”

Radio Mikymauz – CS kultúrny magazín s presahom

Šéfredaktor: Matej Lauko

Kontakty: radiomikymauz@gmail.com

http://www.facebook.com/radiomikymauz

http://www.twitter.com/radiomikymauz

http://www.last.fm/user/gutterMUS1C (ukážka toho, čo budeme hrať v online streame)

 

 

 

Advertisements